Biz Kimiz?

Bizler, Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı Ankara Şubesi’nde çalışma yürüten öğrenci gruplarıyız. Vakfımızda faaliyet yürüten 6 farklı koordinatörlük (Afet Tıbbı Araştırmaları Koordinatörlüğü, Edebiyat Araştırmaları Koordinatörlüğü, Göç Hareketleri Araştırmaları Koordinatörlüğü, Halk Sağlığı Araştırmaları Koordinatörlüğü, Sosyal Bilimler Araştırmaları Koordinatörlüğü, Şehir Araştırmaları Koordinatörlüğü) ve her birinin altında farklı çalışma grupları yer almaktadır. Bu çalışma grupları her ay kendi konularına bağlı olarak seçtikleri bir alt başlık hakkında okumalar yapmakta ve okumaların çıktısı olarak da bir derleme yazısı üretmektedir. İşte Konak Dergisi, öğrencilerin ürettiği bu derleme yazısının yayınlanmasına olanak sağlayan bir platformdur.

Hayat Vakfı Nedir?

Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı, sağlık ve sosyal hizmet alanlarından kalkarak ilişkisel tüm çevreyi kucaklamayı hedef edinmiş, nesil kaygısı taşıyan, uzman olduğu alanda söz söyleyen, ufkunu paylaşmak ve artırmak için yeryüzüne yayılmaya çalışan, başkasının derdi ile dertlenen, toplumsal sorumluluk duygusu ile temsil ettiği kitlenin haklarının korunması ve gelişmesi için çalışan ve gönüllülerden oluşan bir ‘vakıf hareketi’dir.

Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı, kendi değerleri temelinde dünyayı kucaklamayı, bu dünyanın fikrinde kararlı ve eyleminde yararlı bir parçası olmayı, kendi sahasında bilgi ve tecrübe biriktirmeyi ve birikimleri geleceğe aktarmayı benimser ve çalışmalarının dünya durdukça devam etmesi için vakıflaştırmayı görev sayar.

Daha fazla bilgi almak için: https://hayatvakfi.org.tr/